Tusk: chcemy wyborów i oczyszczenia życia politycznego z ludzi nieuczciwych

PAP
10-07-2007, 14:33

PO chce przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, nie będzie uczestniczyć żadnej inicjatywie dotyczącej konstruktywnego wotum nieufności dla rządu - powiedział we wtorek szef Platformy Donald Tusk.

Platforma - zadeklarował Tusk na konferencji prasowej w Sejmie - chce "oczyszczenia życia politycznego z ludzi nieuczciwych (...) bez wikłania się w nieczytelne koalicje z partnerami, z którymi niczego sensownego nie dałaby rady zrobić".

Wcześniej we wtorek Platforma złożyła wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Zapowiedziała też złożenie wniosków o odwołanie wszystkich ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk przyznał, że wnioski, aby przeszły, muszą uzyskać poparcie przynajmniej części koalicji. "Nie wiadomo, czy bracia Kaczyńscy zrozumieli, że tak dalej rządzić nie można. (...) Platforma chce wykorzystać dozwolone prawem metody, aby doprowadzić do wyborów" - dodał.

"Bez wyraźnej zmiany sił niemożliwa jest dobra dla Polski koalicja w tym parlamencie" - mówił Tusk. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: chcemy wyborów i oczyszczenia życia politycznego z ludzi nieuczciwych