Tusk domaga się wyjaśnień w sprawie dymisji Andrzeja Mikosza

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 05-01-2006, 08:27

Donald Tusk powiedział, że mianowanie Andrzeja Mikosza na ministra skarbu było błędem. Szef Platformy Obywatelskiej jest też zdziwiony, że do tej pory premier nie powołał nowego ministra skarbu.

Donald Tusk powiedział, że mianowanie Andrzeja Mikosza na ministra skarbu było błędem. Szef Platformy Obywatelskiej jest też zdziwiony, że do tej pory premier nie powołał nowego ministra skarbu.

W Sygnałach Dnia Donald Tusk powiedział, że Andrzej Mikosz został ministrem, mimo iż już wcześniej wiadomo było o jego interesach, które stały się powodem dymisji. Dodał, że oczekuje od premiera Marcinkiewicza wyjaśnień, dlaczego zdecydował się na tego ministra i jakiego rodzaju interesy łączą go z Andrzejem Mikoszem. Według Tuska, Kazimierz Marcinkiewicz nie chcąc powiedzieć, kogo powoła na nowego ministra skarbu, uprawia grę polityczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane