Tusk: działalność CBA jest wykorzystywana politycznie

PAP
opublikowano: 03-10-2009, 17:29

Działalność Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest wykorzystywana politycznie, nie mam co do tego wątpliwości - powiedział w sobotę podczas briefingu prasowego premier Donald Tusk.

"Nie mogę pozwolić, aby urzędnicy pracujący w moim rządzie zachowywali się w sposób dwuznaczny. Nie mówię już o wykroczeniach, przestępstwach, ale także dwuznaczność wyklucza dobrą pracę w moim rządzie. Ale równocześnie nie mogę i nie dopuszczę do tego, aby w moim rządzie CBA było narzędziem w walce politycznej w rękach jednej z partii politycznych" - powiedział premier.

Jego zdaniem to zagrożenie jest równie poważne, co zagrożenie korupcyjne i - mówił - w tej sprawie "w przyszłym tygodniu podejmie decyzję". "Żadna władza nie powinna wykorzystywać służb ani prokuratury przeciwko konkurencji politycznej, tylko wobec negatywnych zjawisk" - powiedział szef rządu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane