Tusk: Istnieje zagrożenie nieodpowiedzialnymi ustawami PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 11:42

Zdaniem kandydata PO na prezydenta Donalda Tuska, istnieje bardzo poważne zagrożenie, że po powstaniu rządu PiS będzie forsowało nieodpowiedzialne ustawy w zakresie ochrony zdrowia, korzystając z pomocy takich klubów jak LPR i Samoobrona.

Zdaniem kandydata PO na prezydenta Donalda Tuska, istnieje bardzo poważne zagrożenie, że po powstaniu rządu PiS będzie forsowało nieodpowiedzialne ustawy w zakresie ochrony zdrowia, korzystając z pomocy takich klubów jak LPR i Samoobrona.

Tusk zorganizował w czwartek wspólną konferencję z prof. Zbigniewem Religą. "Uznaliśmy z panem profesorem, że prawdziwą gwarancją, że polskiej służbie zdrowia nie grozi ostateczna katastrofa, jest możliwość wetowania i blokowania ustaw, które profesor uznał za naprawdę +śmiertelne zagrożenie+ dla tej dziedziny życia" - powiedział Tusk.

Zdaniem Religi, finansowanie opieki zdrowotnej jest i ma być oparte o ubezpieczenia zdrowotne. Według niego, takie rozwiązanie zostało wprowadzone z "lęku przed politykami, nieodpowiednimi politykami". "Składka, która jest - jest niezależna w tej chwili od woli polityków" - podkreślił Religa. "Odsuńmy polityków od tej trudnej niesłychanie materii" - apelował Religa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane