Tusk: Ma to być prywatyzacja dla ludzi

DI
22-04-2008, 13:57

Rząd przyjął listę planowanych projektów prywatyzacyjnych, na której jest 740 spółek. Lista podmiotów, które rząd nie planuje prywatyzować, ma około 20 pozycji.

- Uchwałę przyjęliśmy jednomyślnie. Nie będziemy uciekali od tych bardzo kotrowersyjnych, jak prywatyzacja PKO BP. Chcemy, by prywatyzacja nie budziła wątpliwości i emocji większości Polaków.  Prywatyzacja nie przyniesie efektów, jeśli napotka na mur nieufności – powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Dodał, że prywatyzacja ma być jawna, a informacje o niej udostępniane każdemu zainteresowanemu. Premier podkreślił, że prywatyzacja ma zapewnić Polakom poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku spółek z sektora energetycznego.

- Ma to być prywatyzacja dla ludzi. Ma zapewnić wzrost zatrudnienia, a dochody z niej mają służyć Polakom. 40 proc. dochodów z prywatyzacji ma zasilić Fundusz Rezerwy Demograficznej – zadeklarował Donald Tusk.

DI

 


 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: Ma to być prywatyzacja dla ludzi