Tusk: mamy propozycję wyjścia z paskudnej sytuacji koalicji

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 07-12-2006, 17:49

W piątek PO poinformuje o "pewnej propozycji" wyjścia z sytuacji, w jakiej znalazł się parlament i koalicja rządząca.

Szef PO Donald Tusk zapowiedział, że Platforma poinformuje w piątek o "pewnej propozycji" wyjścia z "paskudnej sytuacji", w jakiej znalazł się parlament i koalicja rządząca.

W czwartek po południu radio RMF FM poinformowało, że PO zaproponuje PiS poparcie przyszłorocznego budżetu w zamian za ogłoszenie na wiosnę przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

"To jest bardzo poważny moment, to co się dzieje w Sejmie z niektórymi partiami. Chcemy dziś jeszcze bardzo poważnie porozmawiać jaka może propozycja dla wszystkich, aby wyjść z tej paskudnej sytuacji, w jakiej znalazł się polski parlamentaryzm, nie tylko koalicja rządząca" - powiedział w czwartek po południu dziennikarzom Tusk, przed posiedzeniem klubu parlamentarnego PO.

Pytany, czy rozmawiał na ten temat z liderami PiS powiedział: "mam powód przypuszczać, że propozycja nie będzie mechanicznie odrzucona".

Sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński powiedział PAP, że jeśli PO przedstawi PiS taką propozycję, zostanie ona rozważona. Poseł zastrzegł jednak, że póki co "mamy większość w tym parlamencie".

Jednak jak mówili w nieoficjalnych rozmowach z PAP inni posłowie tej partii, poparcie propozycji PO będzie zależeć od tego, czy wicepremierowi Andrzejowi Lepperowi zostaną postawione zarzuty w związku z "seksaferą" w Samoobronie.

Członek zarządu poseł PO Sławomir Nitras powiedział, że tej propozycji poświęcone będzie wieczorne posiedzenie zarządu PO.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane