Tusk: Miejsce PO jest w opozycji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 12:22

W sytuacji gdy rząd Kazimierza Marcinkiewicza będzie oparty o PiS, Samoobronę, LPR i PSL, miejsce PO jest w opozycji - powiedział dziennikarzom szef Platformy Donald Tusk po zakończeniu czwartkowego posiedzenia zarządu krajowego PO.

W sytuacji gdy rząd Kazimierza Marcinkiewicza będzie oparty o PiS, Samoobronę, LPR i PSL, miejsce PO jest w opozycji - powiedział dziennikarzom szef Platformy Donald Tusk po zakończeniu czwartkowego posiedzenia zarządu krajowego PO.

Zbierająca się w czwartek po południu Rada Krajowa PO podejmie decyzję o sposobie głosowania klubu Platformy nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Rada zdecyduje czy posłowie Platformy będą głosować przeciw, czy wstrzymają się od głosu.

"Wydaje mi się, że logiczną sytuacją jest, że gdy nie wierzymy w sens rządu PiS-Samoobrona z Kazimierzem Marcinkiewiczem, to powinniśmy głosować przeciw. I wydaje mi się, że taką rekomendację Rada Krajowa przyjmie" - powiedział w czwartek dziennikarzom szef PO Donald Tusk po posiedzeniu zarządu partii.

Zaznaczył, że w przypadku głosowania nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu, głosowanie przeciw i wstrzymanie się od głosu daje podobny efekt. Sejm wyraża rządowi wotum zaufania bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Za rządem musi zatem zagłosować ponad połowa posłów obecnych na sali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane