Tusk: mój wynik to wielkie zwycięstwo polskiego optymizmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-10-2005, 20:29

Jestem bardzo wzruszony, to najważniejszy dzień w moim życiu, jest zwycięstwo - powiedział kandydata PO na prezydenta Donald Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, które dały mu pierwsze miejsce w I turze.

Jestem bardzo wzruszony, to najważniejszy dzień w moim życiu, jest zwycięstwo - powiedział kandydata PO na prezydenta Donald Tusk po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, które dały mu pierwsze miejsce w I turze.

Tusk określił swoje pierwsze miejsce w niedzielnych wyborach prezydenckich jako "wielkie zwycięstwo polskiego optymizmu, polskiej energii i polskiej dumy".

    Jak powiedział Tusk w rozmowie z TVP, jest dumny z osiągniętego wyniku. Jego zdaniem, 6-procentowa przewaga nad zdobywcą drugiego miejsca, Lechem Kaczyńskim, może mu gwarantować zwycięstwo. "Zacznie liczyć się wiara, energia i to, kto jest dobrym kandydatem na prezydenta" - podkreślił Tusk.

    "Przez najbliższe dwa tygodnie będę przekonywał, że przyszłośćmoże być lepsza, ale żeby była lepsza, trzeba mieć w sobie dużowiary i energii, i mnie tej energii nie zabraknie" -przekonywał.(

    "To jest zwycięstwo, które dało wielu milionom Polakom nadzieję, tak potrzebną przed drugą turą wyborów" - powiedział Tusk.  - Dobrze wiem, że to zwycięstwo to jeszcze nie jest ten "pełny smak" - powiedział kandydat PO na prezydenta Donald Tusk, po ogłoszeniu w niedzielę wieczorem wstępnych sondażowych wyników wyborów, które dają mu pierwsze miejsce w I turze.

    Tusk podkreślił, że ci wszyscy, którzy wierzą, że Polska może być wolna i solidarna, "wygrali dziś swoją nadzieję" na to, że "można z wiarą w Polskę, z wiarą w nas wszystkich budować lepszą przyszłość".

Nadchodzące dwa tygodnie dzielące nas od drugiej tury wyborów będą czasem "wielkiej pozytywnej energii" milionów ludzi, którzy wierzą w wolność i solidarność i wierzą, że można wygrać będąc dobrym człowiekiem - ocenił kandydata PO na prezydenta Donald Tusk.

    Po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników wyborów, które dają mu pierwsze miejsce w pierwszej turze, Tusk podziękował wszystkim, którzy głosowali na niego oraz swoim współpracownikom, członkom  swego komitetu honorowego i wolontariuszom, którzy pracują przy jego kampanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane