Tusk: negocjacje z USA ws. tarczy prowadzone nieudolnie

opublikowano: 17-02-2007, 12:20

Negocjacje z USA w sprawie rozmieszczenia w Polsce elementów systemu tarczy antyrakietowej prowadzone są nieudolnie.

Mamy wrażenie, że negocjacje z USA w sprawie rozmieszczenia w Polsce elementów systemu tarczy antyrakietowej prowadzone są nieudolnie - alarmował podczas sobotniej Rady Krajowej PO jej szef Donald Tusk.

Jak mówił, PO jako "najbardziej prozachodnia siła polityczna w Polsce" ma prawo w sprawie tarczy antyrakietowej powiedzieć "kilka słów ostrzeżenia".

"Mamy nieodparte wrażenie, zbudowane wiedzą a nie intuicją, że negocjacje w sprawie współpracy Polski z USA nad tarczą antyrakietową są prowadzone w sposób nieudolny. (...) Ameryka -jak każde inne dumne państwo - ceni silnych i dumnych partnerów" - podkreślił Tusk.

Parafrazując słowa premiera J.Kaczyńskiego, Tusk powiedział: "Nawet ze Stanami Zjednoczonymi nie można rozmawiać na kolanach, na czworaka czy na brzuchu".

Szef PO zapowiedział, że Platforma będzie domagać się informacji od rządu, jak wyglądają "wszystkie aspekty negocjacji". "Będziemy pilnować, by każde rozstrzygnięcie służyło bezpieczeństwu Polski"- mówił.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane