Tusk: Pakiet antykryzysowy przyjęty zostanie prawdopodobnie we wtorek

PAP
30-05-2009, 18:43

Premier Donald Tusk powiedział w sobotę w  Rzeszowie, że pakiet antykryzysowy zostanie przyjęty prawdopodobnie na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, a jego szczegóły ogłoszone mają zostać w Stalowej Woli (Podkarpackie) w tym samym dniu.

Tusk dodał, że prace aby pakiet został przyjęty na najbliższym posiedzeniu rządu, trwają 20 godzin na dobę.

"Do ostatniej chwili wpływały uwagi pracodawców i związków zawodowych, ale jestem bliski stu procentowej pewności, że na wtorkowej Radzie Ministrów przyjmiemy ten pakiet rozwiązań, po wstępnej akceptacji partnerów z Komisji Trójstronnej" - powiedział premier dziennikarzom.

Pakiet antykryzysowy to 13 punktów dotyczących zmian w prawie pracy, podpisanych przez związki zawodowe i pracodawców w końcu marca. Kierując się tym porozumieniem, rząd opracował zbiór propozycji zmian w prawie, który przedstawił Komisji Trójstronnej w końcu kwietnia.

Jak dodał, "wydaje się, że Stalowa Wola jest znakomitym miejscem, aby rozmawiać nie tylko o pomocy dla konkretnej Huty czy miasta, ale też szerzej o całym pakiecie".

Premier spotkał się w lutym z przedstawicielami Huty Stalowa Wola i samego miasta. Mówił wówczas, że rząd przygotował pakiet rozwiązań mający pomóc zarówno Hucie, jak i samemu miastu w przezwyciężeniu kryzysu.

Zdaniem Tuska postulaty, jakie zgłosiła delegacja związkowców i samorządowców ze Stalowej Woli podczas lutowego spotkania, były zbieżne z problemami całej branży zbrojeniowej.

Premier zaznaczył, że rzetelnie oceniona została specyfika zbrojeniówki i ustalono, że Agencja Rozwoju Przemysłu i Bank Gospodarstwa Krajowego dysponować będą dodatkowo 60 mln zł więcej niż planowano.

Tusk nie sprecyzował, czy ta kwota przeznaczona będzie tylko dla Huty Stalowa Wola czy całej zbrojeniówki. Zapowiedział, że szczegóły przedstawi we wtorek. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: Pakiet antykryzysowy przyjęty zostanie prawdopodobnie we wtorek