Tusk: Pierwsza rekonstrukcja rządu w sierpniu

DI, ISB
opublikowano: 05-02-2008, 12:57

Pierwsza rekonstrukcja rządu odbędzie się w  sierpniu, wynika z wtorkowej wypowiedzi premiera, Donalda Tuska. Szef rządu ma  już pierwszych kandydatów do wymiany, ale nazwisk jeszcze nie podaje.

"Pierwszej weryfikacji ministrów i zmian można oczekiwać w sierpniu. Kto zasłuży na niską ocenę, odejdzie. Dzisiaj żadnych nazwisk nie podam, chociaż wstępnej oceny na własny użytek już dokonałem" - powiedział Tusk w wywiadzie dla "Polityki".

Premier dodał, że najważniejszym kryterium ocen będą kompetencje, a nie styl i medialność ministrów.

"Mistrzem stylu, co nie oznacza braku uznania dla kompetencji, jest niewątpliwie Bogdan Zdrojewski, a oparcie w bardzo trudnych resortach daje mi Grzegorz Schetyna. Prawdziwą próbę ognia przechodzi od pierwszych dni Ewa Kopacz. Ale prawdziwe egzaminy są przed nami. Dodam, że mam dziś pełne zaufanie do każdego członka gabinetu. Gdy je stracę, przestanie być członkiem rządu" - powiedział Tusk.

Rząd Donalda Tuska pracuje od 24 listopada 2007 roku, gdy większością 238 głosów otrzymał wotum zaufania od Sejmu. Do dziś żaden minister nie został odwołany, do dymisji podało się jedynie kilku wiceministrów oraz doradca premiera ds. służb specjalnych Paweł Graś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane