Tusk: PO gwarancją, że demokracja parlamentarna nie pójdzie w odstawkę

Polska Agencja Prasowa SA
13-01-2006, 16:41

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że Platforma jest obecnie atakowana propagandowo przez polityków PiS, bo jest gwarancją, że demokracja parlamentarna "nie pójdzie w odstawkę".

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że Platforma jest obecnie atakowana propagandowo przez polityków PiS, bo jest gwarancją, że demokracja parlamentarna "nie pójdzie w odstawkę".

    Przemawiając podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej PO, Tusk stwierdził, że PiS instrumentalnie traktuje fundamentalne instytucje polskiej demokracji.

    "To od prezydenta Lecha Kaczyńskiego oczekiwalibyśmy, aby był arbitrem gdy gwałcone są reguły postępowania w demokracji, a nie żeby był arbitrem wyłącznie racji swojej partii politycznej" - powiedział Tusk.

    Dodał, że od marszałka Sejmu wszyscy Polacy mają prawo oczekiwać, że będzie strażnikiem regulaminu i zasad parlamentaryzmu, a nie "nadzorcą z nahajką w ręku, który będzie dyktował polskiemu parlamentowi - zgodnie z interesem własnej partii politycznej - jak ma się zachowywać".

    "To są praktyki, których efektem prędzej niż później będzie ostateczne podważenie zaufania do demokracji parlamentarnej" - powiedział szef PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: PO gwarancją, że demokracja parlamentarna nie pójdzie w odstawkę