Tusk: PO nie wyklucza złożenia wniosku o odwołanie Mikosza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-11-2005, 12:01

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie, że klub PO nie wyklucza złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra skarbu Andrzeja Mikosza. "Zadaliśmy ministrowi Mikoszowi trudne pytanie o jego dwuznaczną - w momencie kiedy stał się ministrem - rolę przy prywatyzacji Jelfy. Będziemy czekali na rzetelną odpowiedź" - podkreślił Tusk.

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie, że klub PO nie wyklucza złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra skarbu Andrzeja Mikosza. "Zadaliśmy ministrowi Mikoszowi trudne pytanie o jego dwuznaczną - w momencie kiedy stał się ministrem - rolę przy prywatyzacji Jelfy. Będziemy czekali na rzetelną odpowiedź" - podkreślił Tusk.

Jak powiedział, jeśli odpowiedź będzie satysfakcjonującą "to nie będzie powodu do składania wniosku o wotum nieufności".

"Jeśli miałoby się tak skończyć jak dzisiaj kończą się wypowiedzi pana ministra, to nie wykluczam, że na przyszłym posiedzeniu Sejmu taki wniosek się pojawi" - zaznaczył lider PO. 

Jak dodał, na razie PO nie zbiera podpisów pod wnioskiem o odwołanie ministra Mikosza. "Platforma jest na tyle dużym klubem, że zebranie podpisów pod takim wnioskiem nie jest operacją skomplikowaną" - podkreślił Tusk.

W serii czwartkowych pytań bieżących w Sejmie posłowie PO Grzegorz Schetyna i Beata Sawicka chcą zapytać o sprzedaż Jelfy Jelenia Góra.

Podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Mikosz przyznał, że był pełnomocnikiem litewskiej firmy Sanitas i starał się, żeby to ona nabyła akcje jeleniogórskiej Jelfy. Następnie podczas briefingu wyjaśnił, że od momentu otrzymania nominacji na szefa resortu skarbu nie zajmuje się tą prywatyzacją.

"Zachowałem wszystkie normalne standardy, jakie istnieją w przypadku faktycznego konfliktu interesu. Od początku wydałem polecenie, by żadna korespondencja w tej sprawie nie była kierowana do mnie" - tłumaczył minister dziennikarzom w środę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane