Tusk: PO przeciw budżetowi, jeśli nie będą przyjęte jej poprawki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 13:50

Szef PO Donald Tusk powiedział we wtorek, że jeśli nie zostaną przyjęte zgłoszone przez Platformę poprawki do projektu budżetu na 2006 rok, to PO będzie głosować przeciw budżetowi. Głosowanie - we wtorek o godz. 16.

Szef PO Donald Tusk powiedział we wtorek, że jeśli nie zostaną przyjęte zgłoszone przez Platformę poprawki do projektu budżetu na 2006 rok, to PO będzie głosować przeciw budżetowi. Głosowanie - we wtorek o godz. 16. 

    "Nie ukrywamy, że poziom akceptacji dla naszych poprawek wpłynie na naszą decyzję: +tak+ lub +nie+ (dla przyjęcia całości ustawy budżetowej-PAP"  - powiedział Tusk na konferencji prasowej w Sejmie.

    Jak dodał, PO będzie głosować nad poprawkami do budżetu "z nadzieją, że zyska sojuszników w tym głosowaniu".

    Tusk wyjaśnił, że po zakończeniu głosowania nad poprawkami do projektu budżetu, zbierze się klub PO i podejmie decyzję "pod kątem tego, jakie poprawki zostaną przyjęte". "Nie będziemy głosowania ostatecznego nad budżetem warunkować jakimiś politycznymi emocjami czy kalkulacjami, czy będą wybory, czy nie" - powiedział szef PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane