Tusk: Polaków i Polski nikt nie musi uczyć solidarności

PAP
opublikowano: 19-03-2011, 09:39

Polaków i Polski nikt nie musi uczyć solidarności - powiedział premier Donald Tusk podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Dodał, że już wcześniej zadeklarował gotowość pomocy humanitarnej uchodźcom i zagrożonej ludności cywilnej.

"Polaków i Polski nikt nie musi uczyć solidarności. Zadeklarowaliśmy już wiele tygodni temu gotowość do współpracy z każdym, kto chce nieść humanitarną pomoc uchodźcom lub zagrożonej ludności cywilnej. Wiem, że w Libii takie zdarzenia mają miejsce. Tak jak w ostatnich dniach staramy się nieść pomoc i także słowa solidarności narodowi japońskiemu, rodzinom wszystkich ofiar tragicznego trzęsienia ziemi. Te dwa dramatyczne zdarzenia pokazują nam dzisiaj, że nie jesteśmy sami na świecie ze złymi i dobrymi tego skutkami" - podkreślił szef rządu.

"To co robimy wspólnie, jako Polacy, to co robi polski rząd, to co jest dzisiaj odpowiedzialnością Platformy Obywatelskiej, jest głęboko zanurzone w globalnej rzeczywistości. Spełniło się to marzenie i równocześnie wielka przestroga ludzi o jednym globalnym wymiarze naszych starań i naszych nadziei, naszych starań" - dodał Tusk. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tusk: Polaków i Polski nikt nie musi uczyć solidarności