Tusk: Polskiej gospodarce potrzebna jest swoboda działania

Polska Agencja Prasowa SA
19-01-2006, 19:47

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że polskiej gospodarce potrzebna jest swoboda działania, uproszczony i przejrzysty system podatkowy, a nie ponowne wybory parlamentarne za kilkanaście tygodni.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że polskiej gospodarce potrzebna jest swoboda działania, uproszczony i przejrzysty system podatkowy, a nie ponowne wybory parlamentarne za kilkanaście tygodni.

    "Jeśli dojdzie do wyborów, będziecie znowu wybierali między tym, który chce żeby w Polsce rządził biurokrata, a tym, który chce, by w gospodarce rządził przedsiębiorca" - powiedział Tusk w czwartek po południu w Częstochowie na spotkaniu z kręgami gospodarczymi.

    Dodał, że przedsiębiorcy powinni rządzić się sami w swoich firmach, bez skrępowania biurokratycznymi barierami i mnożonymi kontrolami, myśląc o zysku, swoich pracownikach i rozwoju, czyli o nowych miejscach pracy. "I do tego potrzebne są nowe, mądre ustawy, które chcemy uchwalać, a nie iść do wyborów" - zaznaczył.

    "Naszym zadaniem jest ograniczenie władzy polityków nad gospodarką" - dodał Tusk.

    Nawiązując do ewentualnych, ponownych wyborów parlamentarnych powtórzył to, co mówił wcześniej na konferencji prasowej, że nie będzie w nich zwycięzców, bo PO i PiS będą miały pewnie podobne wyniki, ale mogą się okazać szansą dla zjednoczonej lewicy, dla poprawienia jej wyniku.

    Nawiązując do słów lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych na konferencji prasowej w czwartek także w Częstochowie, że Tusk i Jan Rokita (PO) są "całkowicie nieodpowiedzialni", Tusk przestrzegł, że ciągłe ataki PiS-u na Platformę źle wróżą ewentualnej kampanii wyborczej przed ponownymi wyborami parlamentarnymi.

    Zapowiedział, że PO może zostać zmuszona do równie "gwałtownych i bezpardonowych odpowiedzi i przyjęcia równie agresywnej postawy". "Ale wtedy PO może utonąć razem z PiS" - dodał, bo - jak powiedział - takie postępowanie do niczego dobrego dla Polaków, nie prowadzi.

    Przewodniczący PO odwiedził w czwartek Częstochowę, by wesprzeć Piotra Kurpiosa, kandydata partii na senatora w zaplanowanych na niedzielę, powtórzonych wyborach do Senatu w okręgu częstochowskim. W tym samym dniu w Częstochowie przebywał też Jarosław Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: Polskiej gospodarce potrzebna jest swoboda działania