Tusk: powstał zespół pracujący nad zmianami w mediach publicznych

PAP
01-12-2007, 15:11

Premier Donald Tusk powiedział w sobotę w Gdańsku, że nad zmianami w mediach publicznych pracuje powołany po to zespół. Oświadczył, też, że jest za zniesieniem abonamentu radiowo-telewizyjnego dla emerytów i  rencistów.

Tusk pytany o przyszłość mediów publicznych oznajmił, że jest o nią spokojny. "Stworzyliśmy zespół, który pracuje nad tym, jak zmieniać media publiczne, bo dla nas rzeczą najważniejszą jest to; jeśli Polacy maja płacić na media publiczne to muszą one wypełniać misję publiczną" - powiedział Tusk.

W jego ocenie "prawdziwym problem" nie są np. rozgłośnie regionalne polskiego radia a telewizja publiczna, która finansowana przez podatników zawsze staje się łupem jakiejś partii politycznej.

"Chciałbym z tym skończyć, bo dlaczego Polacy mają płacić na jakiś taki polityczno-propagandowy biznes jakiejś partii, nawet, jeśli to miałby być moja partia? Ja tego nie chcę" - zaznaczył.

Powiedział, też, że jest za zniesieniem abonamentu radiowo- telewizyjnego dla emerytów i rencistów. "Na pewno abonament jest daniną dotkliwą szczególnie dla emerytów i rencistów. Chciałbym, żeby emeryci i renciści, którzy i tak mają trudną sytuację materialną, żeby tego typu danin nie musieli płacić" - podkreślił premier.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: powstał zespół pracujący nad zmianami w mediach publicznych