Tusk: priorytetem komisarze ds. energii, konkurencji i rynku wewnętrznego

PAP
opublikowano: 17-07-2014, 10:19

Premier Donald Tusk powiedział w czwartek po zakończeniu unijnego szczytu, że aspiracje Polski, jeśli chodzi o komisarzy, dotyczą przede wszystkim trzech komisji: ds. energii, konkurencji i rynku wewnętrznego. Dodał, że jest kilka kandydatur, a wśród nich Danuty Huebner.

Zobacz więcej

Donald Tusk, fot. Marek Wiśniewski

Tusk pytany przez dziennikarzy w Brukseli, o które ze stanowisk w Komisji Europejskiej będzie zabiegała Polska, odpowiedział: "Dla nas przede wszystkim: energia, konkurencja i rynek wewnętrzny. Do tych trzech bym sprowadził nasze aspiracje".

Premier podkreślił, że jest kilka kandydatur, które bierze pod uwagę. "Te nazwiska się pojawiały. Były to z reguły nazwiska mężczyzn. Pojawiła się także pani Danuta Huebner" (w kadencji 2004-2009 szefowa komisji rozwoju regionalnego) - dodał.

Przypomniał, że decyzję o powołaniu komisarzy podejmie formalnie szef Komisji Europejskiej, a państwa członkowskie jedynie zgłaszają kandydatury.

"Będę musiał mieć jeszcze kilka dni, by ocenić, która z kandydatur uzyska maksimum szans, jeśli chodzi o te główne komisje - zapowiedział Tusk. - Mam co do zrobienia w najbliższych dniach. Będę chciał dopasować kandydatury do okoliczności, bo to też będzie miało znaczenie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tusk: priorytetem komisarze ds. energii, konkurencji i rynku wewnętrznego