Tusk: Przełomu w relacjach polsko-rosyjskich oczekiwać nie należy

IAR
11-09-2008, 08:40

Sytuacja na Kaukazie i amerykańska tarcza antyrakietowa w Polsce to główne tematy rozmów szefa rosyjskiej dyplomacji w  Warszawie. Siergiej Ławrow będzie rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem i  ministrem Radosławem Sikorskim. Nie ma w planach spotkania z prezydentem.

Szef rządu zapowiedział w Krynicy, że chce rozmawiać z Siergiejem Ławrowem między innymi o energetyce. Premier zdaje sobie jednak sprawę, że po tej wizycie przełomu w relacjach polsko-rosyjskich oczekiwać nie należy. Premier liczy na rozmowę o wspólnych interesach, między innymi w energetyce.

Do spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem rosyjskiej dyplomacji nie dojdzie. Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik tłumaczy, że jest standardem, że nie zawsze wykorzystuje się takie wizyty do spotkań na najwyższym szczeblu.

Mariusz Handzlik ma jednak nadzieję, że dzięki tej wizycie poznamy dokładne stanowisko Rosji jeśli chodzi o konflikt na Kaukazie, a także o przyszłości współpracy Rosji z Unią Europejską.

Wizyta Ławrowa była planowana od dawna. Po ogłoszeniu przez stronę polską decyzji w sprawie tarczy antyrakietowej pojawiły się informacje, że szef rosyjskiego MSZ-u do Warszawy nie przyjedzie. Te plotki zostały zdementowane.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tusk: Przełomu w relacjach polsko-rosyjskich oczekiwać nie należy