Czytasz dzięki

Tusk: przy dobrej woli obu stron uda się dojść do porozumienia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 16:18

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że jeśli ze strony PiS i PO nie zabraknie dobrej woli, to uda się dojść do porozumienia - także w sprawach podatkowych - które może nie będzie w 100 proc. satysfakcjonujące, ale umożliwi stworzenie dobrego rządu.

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk uważa, że jeśli ze strony PiS i PO nie zabraknie dobrej woli, to uda się dojść do porozumienia - także w sprawach podatkowych - które może nie będzie w 100 proc. satysfakcjonujące, ale umożliwi stworzenie dobrego rządu.

    "Jestem przekonany, że niski i prosty podatek, to jest korzyść dla Polaków, którzy szukają pracy. Tego przekonania nie zmienimy" - powiedział Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej, pytany, czy PO spisała już na straty pomysł wprowadzenia podatku liniowego.

    Tusk podkreślił, że cieszy go to, co wyczytał w "jednym z programów podatkowych braci Kaczyńskich, że są gotowi do poważnej rozmowy, aby celem dojścia był niski i płaski podatek".

    "Ponieważ wygrali te wybory rozumiem, że będą chcieli mieć tutaj inicjatywę i będę przekonywał do tego, abyśmy wspólnie znaleźli w tych rozmowach, jeszcze w tej kadencji - dobrą, niekonfliktową drogę dojścia do niskiego, prostego podatku" - powiedział lider PO.

    Dodał, że odnosi wrażenie, iż bracia Kaczyńscy tę potrzebę rozumieją, chociaż "ze względów taktycznych", nie demonstrowali tego w czasie kampanii.

    "Mam przekonanie, że jeśli nie zabraknie dobrej woli jednym i drugim, a z mojej strony dobrej woli nie zabraknie, to znajdziemy porozumienie nie satysfakcjonujące w 100 proc., ale takie, które umożliwi stworzenie dobrego rządu i jeśli nie od razu - tak jak proponowaliśmy - to stopniowo, ale konsekwentnie obniżanie i upraszczanie podatków" - powiedział Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane