Tusk: Rozmowy PO-PiS, kiedy partnerzy będą gotowi, przyda się przerwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-09-2005, 12:04

Kolejne negocjacje koalicyjne PO-PiS odbędą się, "kiedy partnerzy będą gotowi nie do przekrzykiwania się, alebardzo poważnej rozmowy" - powiedział w piątek w Brukseli kandydat na prezydenta Donald Tusk po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Kolejne negocjacje koalicyjne PO-PiS odbędą się, "kiedy partnerzy będą gotowi nie do przekrzykiwania się, alebardzo poważnej rozmowy" - powiedział w piątek w Brukseli kandydat na prezydenta Donald Tusk po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

    Jego zdaniem przerwa w rozmowach "przyda się, żeby ostudzić głowy".

    "Dzisiaj starałem się potwierdzić naszą silną i stabilną pozycję we wszystkich ważnych dla Polski i dla Europy sprawach. Jeśli chodzi o kontekst krajowy, będę robił wszystko, tak jak do tej pory, żeby nie było emocji, waśni, ultimatów, niepotrzebnych nerwowości" - powiedział Tusk, apelując o "pokojowy nastrój" przy "budowaniu nowej rzeczywistości w Polsce".

    "Jeśli politycy mieliby się w czasie tworzenia rządu kłócić z powodu wyborów prezydenckich, to lepiej, żeby tego nie robili przez najbliższych kilka dni, bo ostatnia rzecz, jaka jest potrzebna nowej koalicji, to przesadne emocje. Ja będę robił wszystko, nawet jeśli niektórzy będą wobec mnie złośliwi, czy nieprzyjemni, żeby pomóc, a nie konfliktować" - dodał Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane