Tusk: rządzący zafundowali najdroższą władzę centralną

DI, PAP
07-10-2007, 14:50

Lider PO Donald Tusk na niedzielnej konwencji w  Gdańsku zarzucił rządzącym nadmierne wydatki na aparat władzy. Podsumowując dwuletni okres rządów PiS porównał premiera Jarosława Kaczyńskiego do Jerzego Urbana.

"Rządzący mówią z taką samą butą, jak wówczas komunistyczni ministrowie. Mówią, że jest świetnie, że są zadowoleni ze swojej dwuletniej pracy. Kiedy widzę premiera mówiącego te słowa, to jakbym widział Jerzego Urbana w 1981 roku. Tak jest, rząd się wyżywi. Wiecie dlaczego się wyżywi - bo w ciągu dwóch lat jedyne nakłady, które wrosły zauważalnie, to nakłady na władzę" - powiedział.

"Bracia Kaczyńscy zafundowali Polakom w ciągu dwóch lat swojej władzy najdroższy urząd premiera, prezydenta, najdroższą władzę centralną. Kto za to płaci? Za to płaci emeryt, podatnik, pacjent, lekarz" - argumentował Tusk. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tusk: rządzący zafundowali najdroższą władzę centralną