Tusk spotkał się prywatnie z Borucem

DI, PAP
opublikowano: 30-09-2007, 19:48

Przebywający z wizytą na Wyspach Brytyjskich szef PO Donald Tusk spotkał się w niedzielę z bramkarzem Celtiku Arturem Borucem; spotkanie miało charakter prywatny - poinformowała Edyta Mydłowska z biura prasowego PO.

Szkocki tygodnik "Sunday Mail" - powołując się na przyjaciół piłkarza - napisał, że Boruc wykręcił się od spotkania z liderem PO, ponieważ nie chciał się jednoznacznie deklarować jako wyborca tej partii.

Mydłowska powiedziała PAP, że Tusk w niedzielę rano spotkał się z Borucem i jego żoną w domu piłkarza w Glasgow. Spotkanie - zaznaczyła - miało charakter prywatny i nie uczestniczyli w nim dziennikarze. Sam Tusk powiedział później dziennikarzom, że zjadł z Borucem i jego żoną śniadanie.

Według "Sunday Mail", Boruc miał odwołać spotkanie z Tuskiem podając jako powód brak czasu. "Artur nie chce się angażować (politycznie). Sądzi, iż opowiadanie się po stronie określonej partii w środku kampanii wyborczej nie jest właściwe" - cytuje gazeta nie wymienionego z nazwiska przyjaciela Boruca.

Boruc przekonany jest zarazem, iż polscy imigranci w Szkocji, których dokładnej liczby nikt nie zna, powinni uczestniczyć w wyborach, i wiele razy oświadczał to publicznie.

W niedzielę Tusk spotyka się z Polakami w Glasgow i Kirkcaldy. W październikowych wyborach w Szkocji będą czynne trzy okręgi wyborcze: w Edynburgu, Glasgow oraz w Inverness. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tusk spotkał się prywatnie z Borucem