Tusk: Spotkanie z prezydentem wyjaśni dalsze losy budżetu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 17-01-2006, 10:14

Donald Tusk liczy, że dzisiejsze spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim wyjaśni dalsze losy budżetu i sejmowych koalicji. Lider Platformy Obywatelskiej powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że dotychczasowe rozmowy z działaczami PiS-u świadczą o potrzebie zawarcia porozumienia z jego partią.

Donald Tusk liczy, że dzisiejsze spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim wyjaśni dalsze losy budżetu i sejmowych koalicji. Lider Platformy Obywatelskiej powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że dotychczasowe rozmowy z działaczami PiS-u świadczą o potrzebie zawarcia porozumienia z jego partią.

Zdaniem Tuska do koalicji nie dochodzi, bo przywódca Prawa i Sprawiedliwości ma całkiem inny cel. "Kiedy rozmawiam z Jarosławem Kaczyńskim widzę w jego oczach wyraźne pragnienie wcześniejszych wyborów, najlepiej już w kwietniu" - mówił gość Trójki.

W oczach premiera Marcinkiewicza i wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza lider Platformy widzi natomiast pragnienie zawarcia koalicji z jego ugrupowaniem.

Donald Tusk spodziewa się że prezydent rozwiąże dziś ten - jak to określił - "wewnątrzPiS-owski dylemat". Gość Salonu Politycznego Trójki ma również nadzieję że prezydent wyjaśni wątpliwości związane z terminem uchwalenia budżetu. Według opinii części prawników termin ten powinien być liczony od daty pierwszego posiedzenia nowego parlamentu, czyli od 19 października. Jednak według nieoficjalnych informacji Lech Kaczyński dysponuje ekspertyzą, że datą rozpoczynającą bieg prac parlamentu nad budżetem jest 30 września, kiedy poprzedni parlament otrzymał projekt budżetu od rządu Marka Belki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane