Tusk: to nie premier decyduje prezydencie Warszawy

opublikowano: 24-01-2007, 16:04

Szef PO Donald Tusk oświadczył w środę, że "to nie premier, to nie lider PiS" decyduje o tym, czy prezydent Warszawy będzie pełniła swoją funkcję.

Szef PO Donald Tusk oświadczył w środę, że "to nie premier, to nie lider PiS decyduje o tym, czy wybrana w wyborach demokratycznych" prezydent Warszawy będzie pełniła swoją funkcję. Jego zdaniem, "premier celowo wprowadza opinię publiczną w błąd".

"Dziś prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz" - mówił polityk PO. Jak dodał, "z oburzeniem" przyjął stanowisko szefa rządu.

Premier Jarosław Kaczyński oświadczył w środę, że w sensie prawnym, Hanna Gronkiewicz-Waltz straciła mandat prezydenta Warszawy w momencie spóźnienia się ze złożeniem oświadczenia o działalności gospodarczej swojego męża.

Jak podkreślił Tusk, jeśli sąd uzna wygaśnięcie mandatu Gronkiewicz-Waltz, wówczas potrzebna będzie decyzja wyborców. "Hanna Gronkiewicz-Waltz pełni swoją funkcję do czasu rozstrzygnięcia sporu" - powiedział Tusk. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane