Tusk: Trzeba przyspieszyć głosowanie samorozwiązania Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-02-2005, 12:19

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze w czwartek chce rozmawiać z marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem o przyspieszeniu terminu poddania pod głosowanie wniosku o samorozwiązanie Sejmu

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział, że jeszcze w czwartek chce rozmawiać z marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Cimoszewiczem o przyspieszeniu terminu poddania pod głosowanie wniosku o samorozwiązanie Sejmu. Cimoszewicz zapowiedział, że 5 maja podda pod głosowanie wniosek o samorozwiązanie Sejmu, tak aby wybory mogły odbyć się 19 czerwca.

Zdaniem Tuska, wniosek o samorozwiązanie Sejmu powinien zostać poddany pod głosowanie w takim terminie, aby - w przypadku jego przyjęcia - przyspieszony wybory mogły odbyć się na przełomie kwietnia i maja. Tusk będzie namawiał Cimoszewicza, aby umożliwił "taką procedurę" - czyli głosowanie nad wnioskiem wcześniej niż 5 maja.

"Jest oczywiste dla każdego, także dla tych, którzy są twórcami wiosennych wyborów - przypominam, że to SLD od lat powtarza, że wiosna to idealny termin wyborów ze względu na możliwość tworzenia przyszłego budżetu przez nowy rząd - że takie wybory powinny odbyć się z końcem kwietnia, na początku maja" - powiedział Tusk dziennikarzom w Sejmie.

Według niego, abstrahując od obecnej sytuacji na scenie politycznej, dla "pewnej politycznej praktyki" optymalny termin wyborów to właśnie koniec kwietnia, może początek maja.

Szef Platformy zapowiedział, że będzie proponował takie rozwiązanie, choć nie jest pewny, czy opowie się za nim ktokolwiek z SLD.

W Sejmie są już dwa projekty uchwał w sprawie skrócenia kadencji Sejmu - autorstwa LPR i PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane