Tusk: w Polsce i na Ukrainie nie ma już sceptycyzmu co do EURO 2012

PAP
opublikowano: 31-12-2008, 15:16

Premier Donald Tusk uważa, że w Polsce i na Ukrainie nie ma już sceptycyzmu, co do organizacji przez te dwa kraje mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

"Tu w Polsce szczególnie, ale także nasi ukraińscy przyjaciele, możemy z satysfakcją powiedzieć, że ten sceptycyzm co do organizacji EURO 2012 zniknął" - powiedział w środę na konferencji prasowej w Sopocie szef rządu.

Jak dodał, choć badania opinii publicznej wskazują, że część Polaków nadal nie wierzy, że nasz kraj zdoła zorganizować EURO 2012, to "te wątpliwości zniknęły tam, gdzie decyzje się podejmuje w tej kwestii".

"Jak państwo być może zauważyli, Michel Platini kilka dni temu stwierdził jednoznacznie - mistrzostwa odbędą się w Polsce i na Ukrainie w 2012 r. I ja wiem, że jak on to mówi, to wie dlaczego" - wyjaśnił Tusk.

Premier dodał, że najprawdopodobniej w lutym 2009 r. dojdzie do spotkania zespołów rządowych Polski i Ukrainy poświęconego organizacji EURO 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane