Tusk: Władza ma trudności w zorganizowaniu zaplecza politycznego

Polska Agencja Prasowa SA
20-04-2006, 14:48

Przewodniczący PO Donald Tusk uważa, że dzisiejsza władza nie straciła poparcia dlatego, że podjęła jakieś trudne decyzje, ale dlatego, że ma duże trudności w zorganizowaniu zaplecza politycznego dla rządu oraz kieruje się nadmiernym temperamentem w działaniach politycznych.

Przewodniczący PO Donald Tusk uważa, że dzisiejsza władza nie straciła poparcia dlatego, że podjęła jakieś trudne decyzje, ale dlatego, że ma duże trudności w zorganizowaniu zaplecza politycznego dla rządu oraz kieruje się nadmiernym temperamentem w działaniach politycznych.

W ten sposób lider PO skomentował w czwartek w Skierniewicach (Łódzkie) wyniki najnowszego sondażu, w którym PO ma 36 proc. poparcia, a PiS - 29 proc.

Według Tuska Polacy z narastającym sceptycyzmem patrzą na liderów obozu rządzącego. Jak powiedział, jest przekonany, że spadek zaufania nastąpił nie dlatego, że obóz rządzący podjął jakąkolwiek istotną decyzję, która naprawiłaby funkcjonowanie państwa czy gospodarki. Dlatego - jego zdaniem - ten czas od wyborów jest zmarnowanym kapitałem zaufania, jakim obdarzyło społeczeństwo PiS.

Pytany, czy dojdzie do koalicji PiS, Samoobrony, LPR i PSL odpowiedział, że nie wie. Stwierdził, że jest w podobnej sytuacji jak większość Polaków i dlatego powiedział sobie, że "skoro nie mogę pomóc, to nie będę przeszkadzał". Przyznał, że bez jakichś nadziei czeka na dobry efekt tych rozmów koalicyjnych. "Dziś wydaje się jaśniejsze niż kiedykolwiek, że ta współpraca między Jarosławem Kaczyńskim a Andrzejem Lepperem nie jest przypadkiem, tylko jest niestety czymś naturalnym, a to nie jest dobry scenariusz dla Polski" - mówił.

Lider PO zapowiedział, że będzie kandydował w najbliższych wyborach na przewodniczącego partii, choć oficjalnie chciałby tę decyzję zakomunikować w najbliższą sobotę w Gdańsku. "Co do konkurentów, do tej pory nie pojawiały się jakieś poważne zapowiedzi, ale zjazd jest 21 maja więc dużo się może jeszcze zdarzyć. PO jest czymś, o co warto się bić. Być w przywództwie PO, to wielka odpowiedzialność i duża satysfakcja" - stwierdził.

Donald Tusk przyjechał do Skierniewic, aby spotkać się z młodzieżą licealną, studentami i mieszkańcami miasta. Wieczorem przyjedzie do Łodzi, by wziąć udział w debacie politycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tusk: Władza ma trudności w zorganizowaniu zaplecza politycznego