Rumunia pierwszy raz przewodniczy UE

  • DI
opublikowano: 01-01-2019, 14:10

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk złożył we wtorek Rumunii życzenia udanego sprawowania przez nią prezydencji w Unii Europejskiej.

"Szczęśliwego Nowego Roku! Życzę Rumunii wszystkiego najlepszego z okazji waszej pierwszej prezydencji w UE. Jestem przekonany, że sobie poradzicie i nie mogę się doczekać pracy z wami" - napisał na Twitterze na swoim oficjalnym koncie przewodniczący Rady UE.

Z początkiem 2019 r. Rumunia przejęła półroczne przewodnictwo w UE od Austrii. To pierwsze przewodnictwo Rumunii od czasu kiedy w 2007 r. weszła do Unii Europejskiej.

Z powodu sporów między Bukaresztem a Brukselą o przestrzeganie zasad praworządności, wewnątrz UE pojawiały się wątpliwości, czy Rumunia jest przygotowana do przewodnictwa, a nawet nieoficjalnie sugerowano, że mógłby ją zastąpić inny kraj członkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu