TV4 do wzięcia

Magdalena Wierzchowska
25-04-2005, 00:00

Większościowy udziałowiec TV4 jest zainteresowany sprzedażą akcji telewizji i jej konsolidacją z inną stacją. Ale do tanga trzeba dwojga…

Andrzej Kuchar, który poprzez Trans Media Group posiada prawie 75-proc. pakiet Polskich Mediów, myśli o ich sprzedaży.

— Na rynku mediów będzie na pewno następowała stopniowa konsolidacja i jesteśmy zainteresowani uczestnictwem w tym procesie — mówi Andrzej Kuchar.

Oczywistym nabywcą Polskich Mediów wydaje się Polsat. TV4 od dawna współpracuje z największą w Polsce stacją komercyjną w zakresie programowym, a obecnie przeprowadza się do jeszcze niedawno zajmowanej przez nią siedziby.

Jednak właściciel Polsatu nie chce rozmawiać o kupnie TV4.

— Pierwsze słyszę. Nie chciałbym tego w ogóle komentować — mówi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej stacji.

Właściciel Trans Media Group sugeruje też inne możliwości.

— Na pewno wejdą do Polski duzi gracze i zobaczymy, co się wtedy stanie — mówi Andrzej Kuchar.

Ewentualna transakcja to kwestia dość odległa, raczej perspektywa kilku lat.

— To nie jest sprzedaż butelki piwa, ale stacji telewizyjnej. Takie procesy są długotrwałe — mówi właściciel Trans Mediów.

Obecnie udziałowcy mogą mieć problemy z uzyskaniem wysokiej ceny za akcje Polskich Mediów, ponieważ stacja wciąż spłaca zadłużenie pozostałe po postępowaniu układowym zawartym z wierzycielami Naszej Telewizji, z której wywodzi się TV4.

Do uregulowania długów pozostało jeszcze 15 mln zł, dlatego mimo że obecna działalność stacji się bilansuje, musi ona jeszcze trochę poczekać na zysk netto, który osiągnie najwcześniej za dwa lata. Wtedy cena sprzedaży mogłaby być wyższa.

— Sprzedaż będzie bardziej prawdopodobna, gdy spółka wyjdzie na prostą — mówi Andrzej Kuchar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TV4 do wzięcia