TVK Elsat otworzyła nowe studio

Mirosław Cichy
opublikowano: 19-03-2002, 00:00

Telewizja Kablowa Elsat, która jest częścią Śląskiego Holdingu Multimedialnego, otworzyła na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudzie Śląskiej nowe studio telewizyjne.

— W obiekcie o powierzchni około 120 mkw. znajduje się studio emisyjne, reżyserka, stanowisko do montażu oraz pomieszczenia redakcyjne — wymienia Gabriela Golicz, prezes TVK Elsat. Prace adaptacyjne rozpoczęły się w 2000 roku.

— Studio zostało wyposażone m.in. w cyfrowe kamery i magnetowidy, klimatyzację i profesjonalne oświetlenie. Myślimy już jednak o uzupełnieniu sprzętu o stacjonarne kamery studyjne — dodaje Gabriela Golicz.

TVK Elsat powstała w 1992 r. Działa na terenie trzech miast aglomeracji śląskiej — Bytomia, Rudy Śląskiej i Radzionkowa. Posiada obecnie ponad 15 tys. gniazd abonenckich. W 1997 r. KRRiTV przyznała jej koncesję na nadawanie własnego programu lokalnego.

— Już wtedy wiedzieliśmy, że będziemy musieli zainwestować w nowe studio emisyjne — wyjaśnia Gabriela Golicz.

Elsat, który zatrudnia 45 pracowników, nadaje codziennie ponad trzy godziny programu własnego. Spółka przymierza się do zbudowania szybkiej sieci szkieletowej wyko- rzystującej technologie światłowodowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu