TVN i Polsat: Prace nad telewizją cyfrową bez udziału TVP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-02-2005, 18:49

TVN i Polsat postanowiły kontynuować współpracę nad wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej, ale bezudziału Telewizji Polskiej - poinformowali w piątek prezesi zarządów Polsatu i TVN.

TVN i Polsat postanowiły kontynuować współpracę nad wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej, ale bezudziału Telewizji Polskiej - poinformowali w piątek prezesi zarządów Polsatu i TVN.

 "Po dziesięciu miesiącach prac na rzecz wprowadzenia naziemnej telewizji cyfrowej prowadzonych wspólnie przez TVP S.A., Polsat S.A i TVN S.A, Telewizja Polska w dniu dzisiejszym nie potwierdziła decyzji o formalnym przystąpieniu do spółki Polski Operator Telewizyjny (POT) i nie wyraziła zgody na wspólne nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej z uruchomionych już nadajników" - podali we wspólnym komunikacie prezes Polsatu Aleksander Myszka i prezes TVN Piotr Walter.

Rzecznik TVP Jarosław Szczepański powiedział w piątek PAP, że TVP wyraziła "zainteresowanie dalszymi pracami przygotowawczymi", prowadzonymi wraz z TVN i Polsatem, ale nie jest "w stanie dzisiaj - tak jak chciano - podpisać umowy".

 "Wyraziliśmy chęć współpracy, skierowaliśmy to do opracowania w różnych ekspertyzach, jak uzyskamy pozytywne opinie i ekspertyzy, jak również opinię Rady Nadzorczej TVP, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz ministra skarbu, jako reprezentanta właściciela, to wtedy będziemy mogli przystąpić do spółki" - powiedział Szczepański.

"To, że nie podejmujemy bezpośrednio decyzji, to nie znaczy że my nie chcemy. Po prostu są pewne wymogi również proceduralne, które musimy spełnić - nie jesteśmy telewizją prywatną" - zaznaczył.

Media donosiły, że rozmowy wstępne, dotyczące powołania spółki Polski Operator Telewizyjny nie były łatwe, a kontrowersje budził m.in. podział miejsca w konkretnych multipleksach cyfrowych (czyli wiązce przesyłającej sygnał cyfrowy).

Obecnie w Polsce funkcjonują dwie platformy cyfrowe: Polsat i Cyfra +. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TVN i Polsat: Prace nad telewizją cyfrową bez udziału TVP