TVN liczy na dopuszczenie do obrotu na przełomie października i listopada

20-10-2004, 18:02

TVN spodziewa się dopuszczenia do obrotu publicznego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w końcu października lub na początku listopada - poinformowała PAP menedżer TVN ds. kontaktów z inwestorami Małgorzata Czaplicka. "Raczej nie sądzimy, aby to nastąpiło na najbliższym posiedzeniu 22 października" - powiedziała w środę Czaplicka.

"Jeśli KPWiG dopuści nas w oczekiwanym terminie i warunki na rynku będą korzystne, to możliwe jest przeprowadzenie oferty na przełomie listopada i grudnia" - dodała.

Prospekt emisyjny TVN został złożony do Komisji w połowie września.

W ofercie publicznej będą sprzedawane tylko istniejące akcje TVN. Według wcześniejszych informacji, w ofercie publicznej o wartości na poziomie 100-150 mln USD ma być sprzedane 20-30 proc. akcji spółki.

Oferta publiczna istniejących akcji TVN skierowana będzie do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce oraz do inwestorów instytucjonalnych poza granicami Polski.

Obecnie TVN w 90 proc. jest kontrolowany przez ITI, a w 10 proc. przez spółkę zależną od BRE Banku, który jest akcjonariuszem ITI.

Zysk netto TVN wzrósł w pierwszym półroczu 2004 roku o 93 proc., do 81 mln zł. Natomiast zysk operacyjny spółki zwiększył się w tym czasie o 28 proc. i wyniósł 106 mln zł. Przychody TVN wzrosły o 19 proc. do 362 mln zł.

Spółka TVN, w siedmiu programach telewizyjnych (TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style i ITVN), nadaje wiadomości, programy poświęcone bieżącym wydarzeniom, programy typu talk-show i reality show, filmy, seriale, programy dla dzieci.

Według wcześniejszych informacji, w przyszłym roku TVN ma wystartować z kanałem biznesowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TVN liczy na dopuszczenie do obrotu na przełomie października i listopada