TVN oczekuje wyższych przychodów z reklam w IV kw.

Internet Securities
opublikowano: 10-11-2005, 11:47

Spółka medialna TVN SA szacuje, że nakłady netto na reklamę telewizyjną w okresie styczeń-wrzesień 2005 roku stanowiły około 42% wykazywanych nakładów brutto w Polsce. Natomiast w czwartym kwartale przychody z emisji reklam tradycyjnie osiągają najwyższy poziom.

Spółka medialna TVN SA szacuje, że nakłady netto na reklamę telewizyjną w okresie styczeń-wrzesień 2005 roku stanowiły około 42% wykazywanych nakładów brutto w Polsce. Natomiast w czwartym kwartale przychody z emisji reklam tradycyjnie osiągają najwyższy poziom.

„Latem, gdy liczba widzów się zmniejsza, reklamodawcy znacznie obniżają wydatki na reklamę telewizyjną. W rezultacie przychody z emisji reklam telewizyjnych osiągają zwykle najniższy poziom w trzecim kwartale każdego roku kalendarzowego. Z kolei w czwartym kwartale przychody z tytułu emisji reklam osiągają zwykle najwyższy poziom” – czytamy w komentarzu do wyników kwartalnych spółki.

Zarząd szacuje, że rynek reklamy wzrósł o 13%, zaś rynek reklamy telewizyjnej wzrósł o około 10% w okresie dziewięciu miesięcy 2005 roku w porównaniu do analogicznego okresu 2004 roku.

Według danych ABG, na które powołuje się spółka, cała grupa kapitałowa TVN w okresie trzech i dziewięciu miesięcy zakończonych 30 września, osiągnęła średni udział w oglądalności całodobowej w skali ogólnopolskiej na poziomie 17,6% i 17,9% i odpowiednio w czasie prime time – na poziomie 19,6% i 20%.

„Wzrost poziomu konkurencji może spowodować, iż aby utrzymać tendencję wzrostową naszego udziału w oglądalności, [grupa TVN – przyp. ISB] będzie musiała zwiększyć wydatki związane z produkcją i nabywaniem atrakcyjnych programów” – czytamy dalej w komentarzu.

TVN miała 35,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy podmiotu dominującego w trzecim kwartale 2005 roku wobec 23,01 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 27,73 mln zł wobec 15,94 mln zł. Natomiast skonsolidowane przychody wyniosły odpowiednio 173,33 mln zł i 139,38 mln zł.

Najlepsze wyniki w grupie zanotowały w trzecim kwartale kanały TVN i TVN 24, osiągając przychody odpowiednio 144,01 mln zł i 25,89 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane