TVN twierdzi, że nie planuje uruchomienia kanału religijnego

opublikowano: 05-01-2007, 14:46

Zarząd TVN SA oświadcza, w nawiązaniu do publikacji prasowych (..) iż TVN nie planuje uruchomienia kanału o tematyce religijnej, głosi komunikat spółki cytowany przez agencję ISB.

Telewizja TVN podała, że nie planuje uruchomienia kanału religijnego, zaprzeczając informacjom które pojawiły się w piątkowych mediach.

„Zarząd TVN SA oświadcza, w nawiązaniu do publikacji prasowych, które ukazały się w niektórych tytułach prasowych w dniu dzisiejszym, iż TVN nie planuje uruchomienia kanału o tematyce religijnej”- czytamy w piątkowym komunikacie TVN.

Piątkowy "Puls Biznesu" podał, że grupa ITI, właściciel TVN, pracuje nad stworzeniem kanału religijnego.

„Z naszych informacji, potwierdzonych w kilku źródłach, wynika, że prace trwają od kilku miesięcy. Kanał katolicki to pomysł Mariusza Waltera, wiceprezydenta Grupy ITI i jednego z założycieli TVN, który jak to ujął jeden z naszych informatorów chciałby, by to był ostatni akcent jego obecności w TVN przed przejściem na emeryturę”- czytamy w PB.

Grupa TVN nadaje jedenaście programów telewizyjnych: TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, ITVN, TVN Gra, TVN Lingua, TVN Med, Discovery Historia.

Telewizja TVN w ubiegłym roku zwiększyła oglądalność do 16,7% z 15,0% rok wcześniej, co dało stacji trzecie miejsce pod względem oglądalności w Polsce. W grudniu TVN zwiększył oglądalność do 16,7% z 15,9 % rok wcześniej, wynika z badania firmy AGB Nielsen Media Research.

Udział stacji TVN w grupie docelowej (widzów w wieku 16-49 lat z dużych miast) w „prime time” wzrósł w całym ubiegłym roku do 30,0% z 27,2% rok wcześniej. W grudniu 2006 udział TVN w grupie docelowej w „prime time” wyniósł 31,0 %, tyle samo co rok wcześniej. (ISB)

maza/esc

Artykuł Pulsu Biznesu można przeczytać tutaj.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane