TVP pracuje nad czterema kanałami wartymi 100 mln zł

Magdalena Laskowska
opublikowano: 29-11-2005, 00:00

TVP uruchomi cztery nowe kanały. No i liczy na ściągalność abonamentu.

W I połowie przyszłego roku Telewizja Polska (TVP) chce uruchomić trzy nowe kanały tematyczne: dokumentalny, rozrywkowy i sportowy.

— Nieco później pojawi się także konkurencja dla TVN24 — kanał o roboczej nazwie TVP24 — mówi Jan Dworak, prezes TVP.

TVP24 ma być bezpłatny, pozostałe — jeszcze nie wiadomo. Jest to uzależnione od negocjacji z operatorami telewizji kablowej.

— Łączny koszt uruchomienia czterech nowych kanałów nie przekroczy 100 mln zł — mówi Jan Dworak.

Obok rozwoju kanałów tematycznych, TVP chce tez w przyszłym roku przejść na cyfrową technologię produkcji. Choć na razie nie chce mówić ile to będzie kosztowało.

Jan Dworak enigmatycznie zapowiedział, że decyzję, czy będzie się ubiegał po raz drugi o fotel prezesa podejmie w maju 2006 r., w przeddzień zakończenia obecnej kadencji.

— Mam nadzieję, że ani lewica, ani prawica nie będzie wybierać przyszłego prezesa TVP i że będzie to dojrzały wybór ludzi, którzy mają autorytet w różnych środowiskach, najmniej w środowisku politycznym. Jeśli ustawa, która w tej chwili jest opracowywana przez PiS, taki mechanizm stworzy to będzie duży krok naprzód jeśli chodzi o życie demokratyczne w Polsce — uważa Jan Dworak.

Prezes nie ujawnił danych finansowych TVP. Zapewnił jednak, że ogólne przychody telewizji mają się zwiększyć o kilka procent w stosunku do roku ubiegłego oraz że mniej niż 30 proc. przychodów to dochody z abonamentu.

— Będę akceptował wszystkie pomysły dotyczące większej ściągalności abonamentowej, łącznie z podatkiem medialnym, który proponuje PiS. Ale tak naprawdę to krajowa rada powinna dbać o to, by ściągalność abonamentu była większa — mówi Jan Dworak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TVP pracuje nad czterema kanałami wartymi 100 mln zł