„Twarde lądowanie Chin już trwa”

MD, Bloomberg
opublikowano: 15-03-2012, 12:56

Gospodarka Chin już rozpoczęła „twarde lądowanie”, przekonuje Adrian Mowat, szef strategii rynków azjatyckich i wschodzących w JPMorgan Chase & Co.

- Jeśli popatrzycie na dane z Chin powinniście przestać debatować o twardym lądowaniu – powiedział Mowat podczas konferencji w Singapurze. – Chiny właśnie twardo lądują. Sprzedaż aut spada, produkcja cementu spada, produkcja stali spada, akcje spółek budowlanych tanieją. Nie ma co debatować, to już fakt – dodał.

None
None

W środę indeks Shanghai Composite spadł najmocniej od 30 listopada po tym, jak premier Wen Jiabao oświadczył, że ceny nieruchomości mieszkaniowych w Chinach są „daleko od rozsądnego poziomu”. Wywołał tym samym obawy, że rząd utrzyma restrykcje dotyczące rynku nieruchomości przez dłuższy czas niż oczekiwano, nawet kosztem dalszego spowolnienia gospodarki.

- Powinniśmy się martwić tym, co się dzieje na chińskim rynku nieruchomości – powiedział Mowat. – Ludzie są zbyt pewni, że rząd może zmienić na nim sytuację – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Bloomberg

Polecane