Twitter oficjalnie wydłużył limit znaków

opublikowano: 08-11-2017, 07:26
aktualizacja: 08-11-2017, 07:27

Użytkownicy Twittera mogą już wysyłać dłuższe informacje znakowe. Właściciel jednego z najpopularniejszych mediów społecznościowych oficjalnie potwierdził zwiększenie limitów znaków do 280. To dwa razy więcej niż dotychczas, donosi Bloomberg. Działania firmy mają ożywić pozostawiający do życzenia wzrost liczby użytkowników tego komunikatora.

Firma nie poinformowała jednak, kiedy dokładnie zacznie zezwalać użytkownikom na publikowanie tweetów o długości 280 znaków.

Zobacz więcej

Logo portalu Twitter

Fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration / FORUM

Implementacja obejmuje wszystkie języki oprócz japońskiego, koreańskiego i chińskiego, gdyż jak tłumaczy Twitter, w tych azjatyckich językach i tak obecnie już dało się przekazać więcej treści z powodu wieloznaczności pojedynczych znaków w tych alfabetach. 

Amerykańska firma we wrześniu rozpoczęła test dłuższych tweetów z niewielką grupą użytkowników. Twitter uważa, że osoby z rozszerzonym limitem znaków spędzają mniej czasu na edytowaniu swoich tweetów. 

Takie osoby mają też więcej followersów, spędzają więcej czasu na platformie i częściej kontaktują się z innymi użytkownikami usługi – wyjaśnia firma.

Większa liczba znaków ułatwia ludziom dopasowanie myśli do tweedów, dokładniejsze wyjaśnienie tego co chcą przekazać – mówi Aliza Rosen, menedżer produktu w Twitterze.

Firma podkreśla, ze limit 140 znaków był reliktem z poprzedniej epoki technologicznej. To było maksimum, które pasowało do wiadomości tekstowych na telefony komórkowe, gdy usługa rozpoczęła się w 2006 roku, przed rewolucją jaką przyniosły smartfony.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Twitter oficjalnie wydłużył limit znaków