Twitter tymczasowo zamyka biura po exodusie pracowników

opublikowano: 18-11-2022, 07:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Twitter zamknął biura do 21 listopada. Stało się to tym jak wielu pracowników zdecydowało się odejść z firmy po postawieniu ultimatum przez Elona Muska, informuje Bloomberg.

Musk, od niedawna właściciel Twittera, postawił pracownikom spółki ultimatum. Mogą w niej zostać jedynie jeśli godzą się poświęcić pracy wiele godzin z maksymalnym wysiłkiem. Tym, którzy nie są na to gotowi zaoferował trzymiesięczną odprawę. Pracownicy mieli poinformować o swojej decyzji do 17:00 w czwartek.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Według doniesień mediów, ultimatum wywołało exodus pracowników, którzy już wcześniej nie byli zadowoleni z pierwszych działań miliardera po przejęciu Twittera. Musk od razu wyrzucił władze spółki, a następnie ogłosił zwolnienie połowy pracowników. Niektórych z nich musiał prosić potem o powrót, bo okazali się jednak niezbędni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane