Czytasz dzięki

Twitter zwiększył przychody

ŁO
opublikowano: 06-02-2015, 08:41

Twitter zwiększył przychody i czterokrotnie zmniejszył stratę, ale baza użytkowników nadal wolno się powiększa

Przychody portalu Twitter wzrosły w czwartym kwartale o 97 proc. do 479,1 mln USD, a strata netto spadła do 125,4 mln USD.

W całym minionym roku serwis społecznościowy miał przychody przekraczające 1,4 mld USD i stratę ponad 577 mln USD.  

Kurs zareagował na wyniki 13-proc. wzrostem w handlu posesyjnym. Inwestorzy mają jednak spore oczekiwania wobec Twittera i liczą na mocne postępy - w zeszłym roku akcje potaniały o 44 proc.

Prezes Dick Costolo od dawna jest w ogniu krytyki z powodu zbyt powolnego powiększania bazy użytkowników. W ostatnim kwartale liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 20 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem i osiągnęła poziom 288 mln.  

Serwis jest popularny wśród celebrytów, polityków, a nawet ekonomistów i dziennikarzy, ale ma dużo mniejszą bazę niż Facebook, z którego korzysta już ponad 1,3 mld osób na całym świecie.

Liczba aktywnych użytkowników w ostatnich kwartałach (źródło: Twitter)

 

Twitter jest portalem społecznościowym umożliwiającym użytkownikom dzielenie się wiadomościami, które nie są dłuższe niż 140 znaków.

Jak zmieniały się kwartalne przychody portalu (źródło: Twitter)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane