Twórcy Pokemon Go przygotowują debiut Harry’ego Pottera

ŁO
opublikowano: 25-11-2017, 16:16
aktualizacja: 25-11-2017, 16:20

Najpierw stworzyli Pokemon Go, a teraz przygotowują się do debiutu gry o Harrym Potterze. Pomóc mają pieniądze od inwestorów.

- Niantic, który stworzył popularną grę Pokemon Go pozyskał 200 mln USD w ramach nowej rundy finansowania - informuje dziennik „The Wall Street Journal”.  

Poke-szał:
Poke-szał:
Wystarczyło kilka dni, by bezpłatna gra "Pokemon GO" stała się najczęściej pobieraną w AppStore aplikacją. Zdaniem ekspertów to pierwsze tak masowe zastosowanie tzw. rozszerzonej rzeczywistości.
Bloomberg

 Pozyskane środki zabezpieczają przygotowania do debiutu nowej gry korzystającej z marki „Harry Potter”. Kilka tygodni temu firma ogłosiła, że planuje wprowadzenie na rynek takiego tytułu. Gra bazuje na przygodach bohatera książek autorstwa J. K. Rowling.  

Główną firmą zaangażowaną w ostatnią rundę inwestycyjną jest Spark Capital, ale pieniądze wyłożyli także m.in. Founders Fund i Meritech. Megan Quinn, która jest partnerką w Spark Capital dołączy do rady Niantic.  

Pokemon Go zadebiutowała w zeszłym roku jako gra wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej i szybko zyskała międzynarodową popularność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane