Tychowo się zbroi

MBE
20-06-2011, 00:00

Miasto szykuje strefę inwestycyjną. Chce włączyć ją do Słupskiej SSE.

Miasto szykuje strefę inwestycyjną. Chce włączyć ją do Słupskiej SSE.

Zachodniopomorska gmina rozpoczęła zbrojenie terenów pod inwestycje. Zapowiada wysyp przetargów na sieć kanalizacyjną, wodociągową, energetyczną i oświetlenie. Tychowo chce oddać inwestorom 8 ha, które przejmuje od Agencji Nieruchomości Rolnych.

— Rozpoczęliśmy procedurę włączenia przyszłej Tychowskiej Strefy Inwestycyjnej (TSI) do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To atrakcyjny teren między drogami wojewódzkimi nr 167 i 169. Sąsiaduje z zakładem produkującym meble, domki letniskowe i sortownią. W odległości 1 km znajduje się bocznica kolejowa — zachwala Elżbieta Wasiak, burmistrz Tychowa.

— W połowie lipca złożymy w Ministerstwie Gospodarki wniosek o włączenie tychowskiej strefy. To dobra działka inwestycyjna — dodaje Leonard Ferkaluk, dyrektor w Słupskiej SSE.

Miasto liczy na zakłady przetwórcze.

— Przygotowujemy strefę dla każdego, kto będzie chciał u nas zainwestować, ale z zastrzeżeniem, że nie będzie to firma prowadząca uciążliwą działalność przemysłową. Najchętniej widzielibyśmy tam przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej — mówi Elżbieta Wasiak.

Uzbrojenie tychowskiej strefy ma kosztować 1,7 mln zł — 50 proc. pochodzić ma z Regionalnego Programu Operacyjnego. Samorząd zapewnia, że inwestorzy mogą liczyć na przywileje.

— Jeżeli TSI zostanie włączona do słupskiej SSE, to przedsiębiorcom będą przysługiwać udogodnienia takie, jak w każdej specjalnej strefie. Jeśli nie, z naszej strony możemy zapewnić zwolnienie z podatku od nieruchomości i inne ulgi — mówi pani burmistrz.

Strefa ma być gotowa w trzecim kwartale 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tychowo się zbroi