Tydzień na GPW kończy się spadkami

Internet Securities
22-09-2006, 17:09

Małe są szanse na odreagowanie w poniedziałek przez GPW - uważają maklerzy.

Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się spadkiem indeksu WIG 20 o niemal 1% przy znaczących obrotach. Negatywny wpływ na rynek miała w piątek niestabilna sytuacja polityczna w Polsce i na Węgrzech oraz zakończone zniżkami notowania za oceanem. Małe są szanse na odreagowanie w poniedziałek, uważają maklerzy.

„Trudno o optymizm. Jest mało optymistycznych elementów oprócz tego, że skala spadku przy skrajnie niesprzyjających warunkach okołorynkowych nie była bardzo duża. Były wszelkie podstawy do tego aby spadek wyniósł 3-4 %” - powiedział Sławomir Koźlarek, makler DM BZ WBK.

„Jeżeli te okołorynkowe czynniki by ustąpiły, to jest szansa na odbicie. W przeciwnym wypadku WIG 20 szybko spadnie do poziomu 2.850 pkt” – dodał.

Koźlarek jako czynniki, które negatywnie wpływają na ceny akcji w Warszawie, wymienia napięcia na polskiej i węgierskiej scenie politycznej oraz utrzymujące się niekorzystne nastawienie do rynków wschodzących i spadki cen surowców. Ponadto na piątkową sesję niekorzystnie wpłynęły czwartkowe zniżki na amerykańskich giełdach.

W piątek indeks WIG 20 zniżkował o 0,96% do poziomu 2.914,20 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,1 mld zł.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tydzień na GPW kończy się spadkami