Tydzień na GPW rozpoczął się od niewielkich zmian cen

Tomasz Furman
03-09-2001, 10:42

Początek tygodnia na warszawskim parkiecie zaowocował minimalnymi zmianami cen większości notowanych akcji. Na otwarciu WIG 20 osiągnął wartość o zaledwie kilka punktów niższą niż na piątkowym zamknięciu. Nie mogło jednak być inaczej skoro akcje żadnej ze spółek wchodzącej w skład wskaźnika nie zmieniły swojej wartości o więcej niż dwa procent. Przewaga strony podażowej przyczyniła się jednak do licznych spadków. Walory tylko trzech podmiotów z indeksu WIG 20 zanotowały minimalny wzrost ceny.

Powyższa sytuacja może być efektem wyczekiwania inwestorów na wyraźne sygnały z rynku. Brak sesji w Stanach Zjednoczonych i istotnych informacji na rynku wewnętrznym na razie nie zachęcają również do spekulacji. Negatywny wpływ na notowania w Warszawie mogą mieć w tej sytuacji złe nastroje na giełdach zachodnioeuropejskich. Być może właśnie dlatego na otwarciu większość kursów akcji znajdowała się poniżej piątkowych zamknięć.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tydzień na GPW rozpoczął się od niewielkich zmian cen