Tydzień na Wall Street może zakończyć się pod kreską

PAL, MW
opublikowano: 02-10-2009, 15:52

Pierwszy tydzień ostatniego kwartału rozpoczyna się na amerykańskich rynkach akcji spadkami. Od poniedziałku inwestorzy czekali na informacje nt. stopy bezrobocia w USA. Dziś doczekali się i nie poprawiło to ich nastrojów.

Wrześniowa stopa bezrobocia w USA ogłoszona w piątek przez amerykański Departament Pracy okazała się najwyższa od 26 lat – wyniosła 9,8 proc. Nikt, co prawda, nie spodziewał się po dzisiejszej publikacji spektakularnej poprawy na rynku pracy, ale też złe wieści nie poprawiły nastrojów inwestorów. Tym bardziej, że zamknięcie czwartkowej sesji w Stanach było niskie, a wiadomości makro, jakie napłynęły w trakcie sesji, też nie napawały optymizmem.
Piątkowa sesja okaże się prawdopodobnie nie najlepszą dla akcji Banku of America. Papiery instytucji tracą ponad 2,7 proc. już na otwarciu. Bank ma wypłacić rządowi amerykańskiemu 713 mln USD z tytułu dywidendy z udziałów, jakie ten objął w zamian za pomoc finansową.
Uwagę handlujących może dziś przykuwać CIT Group, która opublikowała nowy plan restrukturyzacji. Bez przeprowadzenia zmian pożyczkodawcy grozi bankructwo.
Dobrą sesję powinien mieć właściciel drogerii, spółka Walgreens, która przed sesją poinformowała o dobrych wynikach wrześniowej sprzedaży, która wzrosła o 10,3 proc., co podwyższyło przychody ze sprzedaży do 5,35 mld USD.
Szanse na wzrosty ma Apple, dla którego analitycy UBS podnieśli zalecenie do „kupuj” z „neutralnie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Tydzień na Wall Street może zakończyć się pod kreską