Tygodniowy wzrost ceny ropy największy od kwietnia

opublikowano: 17-05-2019, 10:59

Wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie i obawy o dostawy ropy spowodowały, że zmierza ona do zakończenia tygodnia największym wzrostem ceny od pierwszych dni kwietnia.

Ropa WTI zdrożała o ponad 2,0 proc. w tym tygodniu, a ropa Brent o prawie 3 proc., po doniesieniach o atakach na saudyjskie tankowce i instalacje naftowe. Arabia Saudyjska twierdzi, że stoi za nimi Iran. Obawy zakłócenia dostaw ropy z Bliskiego Wschodu w przypadku zaostrzenia konfliktu mają większy wpływ na rynek niż wcześniejsze doniesienia o redukcji wydobycia przez OPEC. Ropa tanieje także pomimo obaw hamowania globalnej gospodarki spowodowanego konfliktem USA i Chin.

Tygodniowe notowania ropy Brent
Zobacz więcej

Tygodniowe notowania ropy Brent

- Obawy o podaż będą prawdopodobnie tłumić niepokój o popyt powodowany przez wojnę handlową dopóki nie pojawią się wyraźniejsze sygnały z koalicji OPEC plus dotyczące ograniczenia produkcji – powiedziała Ahn Yea Ha, analityczka Kiwoom Securities w Seulu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy