Tylko 20 proc. szans na JSW w WIG20 już od grudnia

opublikowano: 21-11-2016, 10:35

Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM, uważa że jest tylko jedna szansa na pięć, że akcje JSW zostaną włączone do WIG20 już przy okazji grudniowej rewizji portfela indeksu.

GPW stworzy listę rankingową na podstawie struktury akcjonariatu na dzień 18 listopada, jednak dzień ustalenia kapitalizacji akcji, znajdujących się w wolnym obrocie jest nieznany i będzie losowo wybrany spośród pięciu poprzedzających dzień rankingu - a więc od 14 do 18 listopada.

W przypadku JSW pozytywny scenariusz wystąpi tylko wtedy, gdy wylosowany zostanie 18 listopada - jest więc 20 proc. szans, że spółka zastąpi Eneę w WIG20 już w grudniu.

Jeśli tak się nie stanie, górnicza spółka na 100 proc. wejdzie do indeksu podczas rewizji rocznej w marcu 2017 r.

Analityk nie spodziewa się żadnych zmian w indeksach WIG30 (jedynie dostosowanie wag wybranych walorów) i mWIG40 (dopiero w marcu możliwe jest przetasowanie - Mabion zastąpiłby Polnord).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tylko 20 proc. szans na JSW w WIG20 już od grudnia