Tylko 5 pracowników Fiata strajkowało przeciwko zakupowi Cristiano Ronaldo

PAP
opublikowano: 16-07-2018, 12:33

W mediach głośno było niedawno o strajku we włoskim Fiacie ogłoszonym z powodu zakupu przez Juventus gwiazdy futbolu Cristiano Ronaldo. Okazało się, że w poniedziałkowym proteście brało udział tylko 5 osób.

Mały związek zawodowy USB zapowiedział w ubiegłym tygodniu dwudniowy strajk z powodu transakcji kupna przez Juventus Football Club, kontrolowany podobnie jak Fiat przez rodzinę Agnelli, gwiazdy Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Łączna wartość transakcji to 112 mln EUR. Związkowcy uznali za niedopuszczalne, aby wydawano tak wielkie pieniądze na zakup piłkarza kiedy pracownikom firmy mówi się o konieczności ciągłych poświęceń z powodu trudnej sytuacji firmy.

Zobacz więcej

Cristiano Ronaldo

REUTERS/Susana Vera/FORUM

W poniedziałek, pierwszy dzień strajku, uczestniczyło w nim tylko 5 osób z 1700 pracujących na pierwszej zmianie w fabryce Melfi.

Ronaldo, który podpisał z Juventusem czteroletni kontrakt, ma zostać zaprezentowany w poniedziałek wieczorem kibicom w Turynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tylko 5 pracowników Fiata strajkowało przeciwko zakupowi Cristiano Ronaldo