Czytasz dzięki

Tylko Bank Pocztowy przewidział naszą przegraną

  • DI
opublikowano: 21-06-2018, 17:11
aktualizacja: 21-06-2018, 17:14

Emocje po porażce polskiej kadry z Senegalem już opadły, więc pora zerknąć, kto prognozował najlepiej.

Wniosek jest jeden, albo dwa. Po pierwsze: futbol jest okrutny. Po drugie: to gra kompletnie nieprzewidywalna.  

Przed pierwszym meczem na mundialu poprosiliśmy analityków bankowych o wytypowanie wyniku. To oczywiście tylko zabawa, ale okazuje się, że emocje i sympatie wzięły górę nad rozsądkiem.  

Przypomnijmy, że Polska przegrała z Senegalem 1:2, choć jak twierdzi wielu, zrobiła to na własne życzenie. Analitycy byli optymistami i przewidywali zwycięstwo Polski 2:1. Taki był Mundialowy Konsens „Pulsu Biznesu” i taki wynik prognozowało aż sześć banków, w tym Bank Zachodni WBK, CitiHandlowy i Bank Millennium.  

Wszystko wskazuje, że tylko jeden bank podszedł do analizy na chłodno, bez narodowych sympatii i stwierdził, że wygra Senegal. Mowa o - uwaga - Banku Pocztowym, który typował wynik 3:2 dla Senegalu.  

Prawie wszystkie banki pomyliły się też w prognozach dotyczących meczu Kolumbia-Japonia. Wygrała 2:1 Japonia i taki wynik wytypował tylko Raiffeisen Polbank, co więcej reszta w większości nie dawała Japończykom szans nawet na jednego gola.  

Cóż można dodać? Ciąg dalszy nastąpi… Już w niedzielę 24 czerwca o godz. 20:00. Polska zmierzy się z Kolumbią w meczu o wszystko.  

Na czym polega zabawa? 

„Puls Biznesu” rozesłał do zespołów analitycznych największych polskich banków ankiety z pytaniem o spodziewany wynik meczu Polska — Senegal, a także o rozstrzygnięcia w drugim meczu grupy H, w którym Kolumbia zmierzyła się z Japonią.  

Do udziału w prognostycznej zabawie zgłosiło się 12 banków. Do grona typujących dołączyliśmy również typ redakcji „PB” oraz Ignacego Morawskiego, szefa platformy analitycznej SpotData.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane