Tylko jeden kandydat

Kamil Zatoński
opublikowano: 14-02-2005, 00:00

Anica System, lubelska spółka informatyczna, prawdopodobnie już jutro trafi do publicznego obrotu. Chce sprzedać

akcje za 20-30 mln zł.

W ekspresowym tempie Anica System, istniejąca od blisko 15 lat firma informatyczna, zmierza na GPW. Prospekt złożony zaledwie miesiąc temu jutro ma duże szanse otrzymać akceptację Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG). Anica byłaby czwartą spółką — po Ząbkowice-Erg, Matrix.pl i Zetkamie, która w tym roku uzyskała status publicznej.

Lublinianie zamierzają pozyskać z rynku 20-30 mln zł, a na ofertę składać się będą zarówno papiery nowej emisji, jak i część akcji należących do dotychczasowych akcjonariuszy (funduszy inwestycyjnych). Sprzedaż spółki w 2003 r. nieznacznie przekroczyła 20 mln zł. Firma była rentowna na poziomie netto. Jej działalność koncentruje się na oferowaniu systemów mobilnych i analitycznych dla dużych klientów korporacyjnych. Są to firmy z branży dóbr szybko zbywalnych (FMCG), m.in. Cadbury, Nestle i Maspex.

Na marzec zaplanowano dwa posiedzenia KPWiG. Na swoją kolej czeka 10 spółek, w tym dwie należące do skarbu państwa i dwie zagraniczne. Napływ nowych prospektów to kwestia najbliższych tygodni — firmy czekały bowiem z zakończeniem ostatniego okresu sprawozdań finansowych, aby zawrzeć w dokumencie dane roczne. Od marca rozpocznie się wyścig z czasem, bo przyszli emitenci będą chcieli uniknąć dostosowania prospektu do nowych zasad, do czego zobowiąże ich nowe rozporządzenie unijne, które wejdzie w życie 1 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tylko jeden kandydat